Хърватия избухна и срази Турция като гост с 2:0 след две попадения на Матео

...

Ковачич избухна, Хърватия удари Турция в Бурса

Хърватия избухна и срази Турция като посетител с 2:0 след две попадения на Матео Ковачич (20’, 45’+4’).

С триумфа “шахматистите ” се изкачиха на второто място в група “D ” с 4 точки, колкото има и лидерът Уелс.

Турците пък са на трета позиция с една победа и една загуба от първите си два мача.

Така Турция отново разочарова своите последователи, на които дължи доста откакто не тимът не съумя да се класира за Мондиал 2022 в Катар и записа извънредно едва показване на Евро 2020, отпадайки още в груповата фаза на шампионата.

Грузия и Норвегия приключиха 1:1 в  мач от група “А ” от квалификациите за Евро 2024, игран в Батуми. Александър Сьорлот откри резултата за гостите в 16-ата минута, само че Георгес Микаутадзе възвърне равенството в 61-вата минута.

Норвежците, също като при изгубеното посещение на Испания, могат да съжаляват за пропуските, които направиха пред вратата на домакините, като несъмнено и в този мач се усещаше неналичието на огромната им звезда Ерлинг Холанд.

Така след два изиграни мача скандинавците са едвам с една точка, колкото имат и грузинците, които през днешния ден стартираха акцията си.
Източник: lupa.bg